"Belki de mutluluk sadece kovalayabildiğimiz bir şeydir. Belki de onu asla yakalayamayacağız." (Umudunu Kaybetme)

IMDB 7 Üzeri Filmler

372 film bulundu

Freaks: You re One of Us #film

Freaks: You re One of Us - Silik bir aşçı, gizemli bir serseriden hem süper güçleri olduğunu hem de kendine benzer insanlar bulunduğunu öğrenir ve geniş çaplı, adi bir komployu ortaya çıkarır.
Ülke
Süre
92 dk
IMDB
N/A
Yapım

Attack of the Unknown #film

Attack of the Unknown - Amerika'daki en büyük uyuşturucu, silah kaçaklığı ve insan kaçakçılığı baronları yeni ve ortak bir anlaşma için bir araya gelir ve bu grubun içerisinde ajanları olan polis ise bu oluşuma karşı bir baskın düzenlerler ve Hades isimli karteli yakalarlar. Hades'i, FBI'ın isteği üzerine başka bir yere taşırken dünya başka bir gezegenden gelen uzaylıların istilasına uğrar ve her yeri kaos ele geçirir. Hayatta kalanlar içinde bulundukları durumu anlamaya çalışırken karşılaştıkları bu korkunç kan emici yaratıkların ne olduğunu ve bunlara karşı nasıl direnebileceklerini anlamaya çalışırlar. Attack of the Unknown 2020 ABD yapımı bir bilim kurgu, aksiyon ve korku türlerinde bir filmdir. Filmin senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Brandon Slagle yapmıştır, orijinal hikaye ise Michael Mahal'a aittir. Filmin başrolünde "Big Lebowski" ve "Amerikan Pastası" gibi büyük yapımlarda yer almış olan Tara Reid bulunmaktadır.

Ülke
Süre
103 dk
IMDB
N/A
Yapım

Spread Your Wings #film

Spread Your Wings - Yabani kaz göçleri konusunda uzman olan Christian'ın gerçek hikayesine ve kendisinin ve 14 yaşındaki oğlunun girdiği maceraya dayanmaktadır.
Ülke
Süre
113 dk
IMDB
7.3
Yapım

Diego Maradona #film

Diego Maradona - Hiç büyük ölçekte bir turnuva kazanamamış olması nedeniyle, oldukça başarısız olarak değerlendirilen futbol devi SSC Napoli’nin bu durumuna rağmen, hayranları tutkularını ve sevgilerini asla kaybetmemiştir. Bu takımın hayranlarındaki adanmışlık, başka hiçbir takımın taraftarlarında yoktur. Başka hiçbir taraftardan, daha çok korkulmuyordur. Fakat bütün bunlar, başarı için olan açlıklarını doyurmaya yetmiyordur. 1984 yılının 5 Temmuz gününde, Diego Maradona, bir dünya rekoru için Naples’e gelir ve yedi sene boyunca, ortalık oldukça karışır. Dünyanın en çok övülen futbol dâhisi Diego Maradona ile Avrupa kıtasının en işe yaramaz şehri, harika bir uyum yakalamış ve birbirlerine muhteşem bir eşleşme sağlamışlardır. Maradona, sahada ne kadar şanslı ise, sahanın dışında da o kadar lanetlidir. Fakat karizmatik Arjantinlinin, sahadaki başarıları Naples’e ilk ünvanını hızlıca kazandırır. Bu, hayallerin gerçek olduğu bir andır ama bütün bu güzellikler için ödenmesi gereken bir bedel elbette ki vardır.

Ülke
Süre
130 dk
IMDB
7.7
Yapım

DC Noir #film

DC Noir - Hepsi 2000'li yılların başında Washington DC'de geçen, Gbenga Akinnagbe, Stephen Kinigopoulous, George Pelecanos ve Nicholas Pelecanos'un bu farklı kısa hikayelerin ayrı ayrı yönetmenliklerini yaptıkları, senaryolarının ise şu an Birleşik Devletler'deki en yetenekli yazarlardan biri olan George Pellecanos'un yazdığı mükemmel bir film olan "DC Noir - DC Suçları" adlı filmimiz hepsi birbirinden ilginç birkaç tane kısa filmin bir araya gelmesinden ortaya çıkan uzun metraj bir filmdir. Hikayeler, kişiler farklı olsa da ortak olan iki şey var. Birincisi; olayların geliştiği ve gerçekleştiği bağlam ve ikincisi ise olayların türü; yani "suç". Kimi zaman kenar mahallelerde yaşayan masum çocukların kötü arkadaş çevreleri yüzünden girdikleri pis işler, kimi zaman ise hayatı boyunca ailesinden kötü muamele görmüş insanların kendini kanıtlama çabasıyla giriştikleri büyük işlerin konu alındığı filmde her hikaye büyük bir mesaj ve suç unsuru içeriyor...

Ülke
Süre
-
IMDB
N/A
Yapım
-

Hotel Mumbai #film

Hotel Mumbai - Bir süredir işsiz olan Arjun, ailesini geçindirmek için şehrin en ünlü oteli olan Taj Mahal’de garson olarak işe girer. Sabahın erken saatlerinde işinin başına geçen Arjun, ünlü şef Hemant Oberoi yönetiminde otelin değerli konukları için hazırlıklara başlarlar ancak çıkan terör saldırısı otel çalışanları ve konuklarının keyifli günlerini kabusa çevirir. Otel yakınlarında birçok yer havaya uçunca, insanlar korku içerisinde otele doluşmaya başlar. Ancak otele girenler arasında teröristler de vardır ve çok geçmeden oteli de ele geçirirler. Kaçma şansı olmasına rağmen otel misafirlerinin yanından ayrılmayı reddeden şef Hemant ve otelin garsonu Arjun, herkesi güvende tutmak için hayatını riske atar. Çeşitli sınıflardan, farklı ırklardan ve inançlardan olan otel konukları, yaşadıkları bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek zorundadırlar...
Ülke
Süre
123 dk
IMDB
7.6
Yapım

Emperor #film

Emperor - Bir ekim işinde çalışan bir grup köle, tarlanın sahibinin kumar bağımlılığı yüzünden batması ile, ekim işinin el değiştirmesine şahit olurlar. Gelen yeni efendi, oldukça sorunludur ve kendi hatalarından dolayı bile, kölelerden biri olan Shields Green’i suçlar. Shields, annesinin anlattığı hikayelere göre soylu bir kandan gelen ve aslında kral olması gereken, lakabı İmparator olan bir köledir ve tek amacı, yeteri kadar para biriktirerek, kendinin, karısının ve de küçük oğlu Tommy’nin özgürlüğünü satın alarak, ailesiyle beraber kuzeye gitmektir. Bu yüzden oldukça sıkı çalışarak, para biriktirmektedir. Fakat yaşanan bir takım talihsizlikle nedeniyle, bir anda kendisini bir kaçak, katil ve de banka soyguncusu olarak yollarda bulur. Artık Shields’ın tek amacı, Kuzey’e ulaşıp, özgür olduğu bir bölgede, köleliği yasadan kaldırmak ve de yasaklattırmak için oluşturulan gruba katılarak isyanlara destek vermektir. Film, Shields Green’in gerçek hayatından alıntıdır.

Ülke
Süre
-
IMDB
N/A
Yapım

Tribal Get Out Alive #film

Tribal Get Out Alive - Elit askeri personeli Caitlin Ross, Travma Sonrası Stres Bozukluğu durumundan muzdarip olunca, ordudan erken emekli olmak zorunda kalır. Eski takım arkadaşı ve aynı zamanda da çok yakın bir dostu olan Brad ile birlikte, “kolay bir hayatı” seçmeye karar verirler ve ikili beraber, küçük bir güvenlik firması açarlar. Bu şirket genç, şımarık ve sürekli bela çıkarmayı seven fakat bir o kadar da zengin olan Richard Kenning tarafından, servislerinden yararlanılmak üzere tutulur. Kısa zaman önce kendisine yaşlı babasından miras kalan ve normalde çiftlik olarak kullanılan bir mülkü, temizleyip boşaltmaları gereken Caitlin ve Brad, bu bölge ve binayla ilgili pek çok hikaye ve dedikodu döndüğünü fark ederler. Sonunda, Caitlin ile Brad’in takımı, bu dedikoduların aslını öğrenmek zorunda kalacaktır. Takım, evin içinde bir kaçış yolu olmadan kilitli kalır. Çok geçmeden, avlandıkları açık hale gelir ve yarış başlar.

Ülke
Süre
86 dk
IMDB
N/A
Yapım

Edmond #film

Edmond - Yıl 1897, şehir ise Paris. Edmond henüz 30 yaşına gelmemesine rağmen 2 çocuk sahibi, bolca psikolojik sorunları olan ve iki yıldır da eline kalem almamış bir oyun yazarıdır. Edmond çaresiz hissetmektedir ve bir anlık bunalım krizinin sonucunda arkadaşı olan ve dönemin en büyük oyuncuları arasında yer alan Constant Coquelin’a şahane sürükleyici, traji komik ve muhteşem bir oyunun sözünü verir. Tatil yaklaşmaktadır ve oyun hazır olmak zorundadır, yapım şirketinin ısrarcı tutumu, karısının aşırı kıskançlığı ve aktörlerin şımarıklığı arasında Edmond sadece ve sadece oyunun başlık kısmını yani Cyrano de Bergerac kelimelerini yazabilmiştir. Bir arkadaşının başından geçen bu traji komik hikayeyi zamanında bitirmesi gereken Edmond çevresinde onun gibi düşünen kimseyi bulamamakta ve kendini günden güne daha fazla bir yalnızlık ve başarısızlık hissi içinde bulmaktadır. Bakalım Edmond söz verdiği gibi oyununu zamanında tamamlayabilecek midir?

Ülke
Süre
110 dk
IMDB
7.4
Yapım

Kavanoz Kafa 1 #film

Kavanoz Kafa 1 - Anthony Swoff, Sacramento’da Camus okuyan bir gençtir. 1980’lerin sonlarında askere alınır. Kim olduğunu bilmediği ve esas nedeni de kavrayamadığı bir düşmana karşı savaşması gerekmektedir. Körfez Savaşı sırasında Amerikalı askerler, kendilerine yapılan saç tıraş modeli için bir isim takmışlardır. Kavanozkafa. Yani Jarhead. İşte savaşta duruşları da zaten tam da bu ironik yaklaşım etrafında döner. Aksi takdirde gönüllülük kisvesi altında direnç gösterip de mücadele etmeleri o kadar kolay olmayacaktır. Anthony Swofford’un romanından uyarlanan filmin yönetmeni Sam Mendes.
Ülke
Süre
125 dk
IMDB
7.0
Yapım